Home / Sport / Ndërron jetë ish trajneri i Barcelonës Tito Vilanova

Ndërron jetë ish trajneri i Barcelonës Tito Vilanova

Ish trajnerii Barcelonës, Tito Vilanova ka ndërruar jetë të premten, në moshën 45 vjeçare.

Gjendja e Vilanovës ishte përkeqësuar të enjten. Ai u shtrua në të njëjtin spital ku e kishte marrë tretmanin e rregullt për një tumor që e kishte zbuluar në vitin 2011.

Ai kishte bërë një intervenimit kirurgjik urgjent, pas komplikimeve që pati me stomakun. Mirëpo, sipas mediave spanjolle Vilanova nuk arriti t’i mbijetojë operacionit gjatë ditës së premte.

Tito ka dy vjet që lufton kancerin, gjë i cili edhe e largoj nga futbolli. Ai vitin e kaluar u detyra të largohet nga Barcelona, dhe t’i liroj vendin Gerardo Martiunos.

Vilanova e mori postin e trajnerit në ekipin e Barcelonës, në vitin 2012, ku edhe arriti ta fitoj ta fitoj La Ligën në sezonin e parë si trajner.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *