Home / Lajme / Maqedoni / Në lagjen Aerodrom na vjen kryqi i tretë për nga madhësia në botë

Në lagjen Aerodrom na vjen kryqi i tretë për nga madhësia në botë

16 prill- Presidenti i Kongresit botëror maqedonas, Todo Petrov, bëri të ditur se ky kryq do të jetë i treti për nga madhësia në botë, pas atij të Vodnos i cili është i dyti në botë për nga madhësia.

Disa ditë para festës së Pashkëve dhe para zgjedhjeve parlamentare, kryqi gjigant në lagjen Aerodrom të Shkupit është gati. I madh 51 metra, i gjërë 4 metra, krahët i arrijnë në 34 metra dhe ka një peshë prej 88 tonëve.

Presidenti i Kongresit botëror maqedonas, Todo Petrov, bëri të ditur se ky kryq do të jetë i treti për nga madhësia në botë, pas atij të Vodnos i cili është i dyti në botë për nga madhësia.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *