Home / Lajme / Maqedoni / Pdsh: Iljaz Halimi ka marë 70 mijë vota (VIDEO)

Pdsh: Iljaz Halimi ka marë 70 mijë vota (VIDEO)

Tetovë, 13 Prill – Falenderim shumë i madh për ato burra e gra shqiptare të cilët në këtë gjendje të jashtëzakonshme votuan Partinë Demokratike Shqiptare!

Zgjedhjet sot u dukën të qeta por shqiptarët votuan në gjendje të jashtëzakonshme si pasojë e kërcënimeve, trusnisë së paparë, SMS porosive me përmbajtje kërcënuese, hyrje me dhunë dhe kërcënime nëpër shtëpi të shqiptarëve, grupe të organizuara që fotografonin votuesit, sulme fizike ndaj aktivistëve, dhe pas gjitha këtyre ndodhive ne jemi shumë të kënaqur me këtë rezultat solid prej afro 70.000 votave. Një falenderim shumë i madh për ato burra e gra shqiptare të cilët në këtë gjendje të jashtëzakonshme që ka mbretërruar sot, votuan Partinë Demokratike Shqiptare duke e nxjerrë ate si një superforcë politike shqiptare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *