Home / Lajme / Botë / Policia ndjek me helikopter 3 kosovarë në Zvicër

Policia ndjek me helikopter 3 kosovarë në Zvicër

05 Prill – Të enjten, në orët e hershme të mëngjesit, një patrullë e policisë së Gjenevës kishte reaguar për të ndërprerë një tentim-plaçkitjeje në një pompë benzine.

Të enjten, në orët e hershme të mëngjesit, një patrullë e policisë së Gjenevës kishte reaguar për të ndërprerë një tentim-plaçkitjeje në një pompë benzine. Në këtë tentim-plaçkitje ishin të përfshirë tre shtetas të Kosovës, ndërsa ngjarja ka ndodhur në Meyrin (Zvicër). Por ata ia dolën që t’i shmangen policisë, duke kaluar madje edhe kufirin me një makinë të vjedhur, për të kaluar në Saint-Genis-Pouilly, Francë.

Si pasojë bashkëpunimit policor franko-zviceran, të përkrahur nga një helikopter, ia dolën që të kapnin dhe arrestonin tre kosovarët rreth orës 6:00 të mëngjesit.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *