Home / Lajme / Maqedoni / RDSH: BDI-JA 12 VITE NA GËNJEU PËR BIBLIOTEKËN DHE TEATRIN

RDSH: BDI-JA 12 VITE NA GËNJEU PËR BIBLIOTEKËN DHE TEATRIN

6 prill-ë nderuar qytetarë, mashtrimi dhe gënjestrat e BDI-së kanë marrë përmasa shqetësuese, krejt kjo si pasojë e krimit dhe korrupsionit të funksionarëve të BDI-së cilët pasurimin personal e kanë synim të vetëm. Me 13 dhe 27 Prill, duke votuar Partinë Demokratike Shqiptare kemi mundësi t’i dënojmë mashtrimet dhe gënjeshtrat e BDI-së, dhe të realizojmë projektet e Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës.”, tha Bujar Arifi, PDSH.

Rinia Demokratike Shqiptare akuzoi BDI-në për mosrealizimin e projekteve kulturore në Tetovë, përkatësisht mos-ndërtimin e bibliotekës dhe për gjendjen e rëndë të objektet tjera kulturore në këtë qytet. Nga RDSH-ja thanë se partia në pushtet edhe gjatë fushatës së tanishme zgjedhore do të del me premtime të tilla boshe, por që sipas saj qytetarët nuk duhet besuar më.

“Mashtrimi dhe gënjeshtrat e BDI-së kanë marrë përmasa shqetësuese. Krejt kjo si pasojë e krimit dhe korrupsionit të funksionarëve të BDI-së, të cilët pasurimin personal e kanë synim të vetëm. Me 13 dhe 27 prill duke votuar PDSH-në, kemi mundësinë ti denojmë mashtrimet dhe gënjeshtrat e BDI-së, dhe ti realizojmë projektet e Teatrit dhe Bibiliotekës së Tetovës.Të nderuar qytetarë, mashtrimi dhe gënjestrat e BDI-së kanë marrë përmasa shqetësuese, krejt kjo si pasojë e krimit dhe korrupsionit të funksionarëve të BDI-së cilët pasurimin personal e kanë synim të vetëm. Me 13 dhe 27 Prill, duke votuar Partinë Demokratike Shqiptare kemi mundësi t’i dënojmë mashtrimet dhe gënjeshtrat e BDI-së, dhe të realizojmë projektet e Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës.”, tha Bujar Arifi, PDSH.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *