Home / Lajme / Maqedoni / Rezultatet e zgjedhjeve parlamentar

Rezultatet e zgjedhjeve parlamentar

27 Prill – Nga 57,03% e votave të numëruara nga zgjedhjet parlamentare, sipas KSHZ-së prinë VMRO-ja dhe BDI-ja, të ndjekur nga LSDM-ja dhe PDSH-ja.

Nga 57,03% e votave të numëruara nga zgjedhjet parlamentare, sipas KSHZ-së prinë VMRO-ja dhe BDI-ja, të ndjekur nga LSDM-ja dhe PDSH-ja.

VMRO DPMNE: 228.950 vota

LSDM: 124.811

BDI: 85.972

PDSH: 37.710

RDK: 7.578

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *