Home / Lajme / Maqedoni / Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale

14 Prill – Komisioni shtetëror zgjedhor ka publikuar rezultatet e 99,54 % të votave të numëruara për zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën në Maqedoni. Sipas tyre, kandidatët që do të shkojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve janë: Gjorge Ivanov nga VMRO- DPMNE dhe Stevo Pendarovski nga LSDM.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *