Home / Lajme / Maqedoni / Rrahje masive edhe ne Bit Pazar të Shkupit

Rrahje masive edhe ne Bit Pazar të Shkupit

16 Prill – Nëse këta të rinj të sulmuar sonte janë maqedonas, kjo rrahje me siguri ka ardhur si kundër reagim ndaj videos së shfaqur sot në portalet e ndryshme ku disa maqedonas rrahin familjet shqiptare në Radishan

jë grup prej afro 20 personash që sipas portaleve maqedonase thuhet se janë shqiptarë sonte rreth orës 19 në afërsi të Bit Pazarit kanë sulmuar një 16 vjecar dhe disa shokë të tij që mendohet të jenë maqedonas por kjo e fundit nuk është konfirmuar.

Të sulmuarit kanë marrë lëndime trupore ndërsa polica është në kërkim të autorëve.

Nëse këta të rinj të sulmuar sonte janë maqedonas, kjo rrahje me siguri ka ardhur si kundër reagim ndaj videos së shfaqur sot në portalet e ndryshme ku disa maqedonas rrahin familjet shqiptare në Radishan të Shkupit njofton Shqipmedia.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *