Home / Sport / Rrahje masive sonte ne Shkup ne mes te tifozeve te K.B Liria dhe MZT

Rrahje masive sonte ne Shkup ne mes te tifozeve te K.B Liria dhe MZT

22 Prill – Sonte para dhe gjate zhvillimit te ndeshjes basketbollistike na sallen Boris Trajkovski jane perleshur dy grupet e tifozeve me crast ka disa te arestuar. Nuk ka informacion per te lenduar.

Rrahje massive e tifozeve te MZT-se dhe Klubit basketbollistik Liria
Derbi I xhiros së pestë I Superligës ne basketboll në mes ekipit MZT nga Shkupi dhe Liria do të mbetet gjatë në kujtimet e sportadëshsve për rrahjen në mes dy grupeve tifoz, e cila ndodhi në rugën dreëjt sallës sportive Boris Trajkovski ku edhe luheshte ndeshja, si dhe para sallës disa minuta para fillimit të lojës.
Jo zyrtarisht meret vesht se rahja ka vazhduar edhe në sallë në minutën e dytë të ndeshjes , me crast policia ka intervenuar dhe ka arestuar disa tifoz pa dhënë detaje të cilit tabor janë ata. Loja ka qenë e ndërprerë plot 20 minuta kurse rezultati në 2 minutat e par aka qenë 9:7 në favor të K.B.Liria. Loja ka vazhduar të luhet më pas në prani të forcave të medha policore dhe me shum pak tifoz.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *