Home / Lajme / Maqedoni / Rufi Osmani: Nuk i pranojmë zgjedhjet parlamentare

Rufi Osmani: Nuk i pranojmë zgjedhjet parlamentare

27 Prill – Rilindja Demokratike Kombëtare nuk do të pranoj zgjedhjet parlamentare në Maqedoni. Kështu deklaroi lideri i kësaj partie, Rufi Osmani

Rilindja Demokratike Kombëtare nuk do të pranoj zgjedhjet parlamentare në Maqedoni. Kështu deklaroi lideri i kësaj partie, Rufi Osmani i cili thotë se këto zgjedhje kanë kaluar me shumë trysni dhe falsifikime, dhe u shoqëruan nga një masakër zgjedhor.

Osmani theksoi se do të kërkon edhe tek Këshilli Evropës me qëllim që këto zgjedhje mos të pranohen. Rrugëdalja e vetme nga kjo situatë Osmani ka thënë se mund të jetë vetëm një qeveri teknike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *