Home / Lajme / Maqedoni / Shkup: Goditet me gurë autobusi me udhëtarë

Shkup: Goditet me gurë autobusi me udhëtarë

26 Prill – Sipas Ministrisë së punëve të brendshme, një grup të rinjësh kishte filluar papritmas të godiste autobusin, në momentin kur po ndalonte për të zbritur udhëtarët.

Autobusi urban numër 55., i transportit publik, mbrëmë është goditur me gurë rreth orës 21.00, në fshatin Bërnjanc të Shkupit, ka njoftuar policia e Shkupit, duke shtuar se autobusi në momentin kur ishte qëlluar, për lëvizte në linjën e rregullt “Qendër”-Bërnjacë-Haraçinë.

Sipas Ministrisë së punëve të brendshme, një grup të rinjësh kishte filluar papritmas të godiste autobusin, në momentin kur po ndalonte për të zbritur udhëtarët. Me këtë rast, sipas policise, kishte ndodhur prishja e rendit publik dhe qetësisë.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *