Home / Lajme / Maqedoni / Shqiptaret fituan 27 deputet. Ja emrat e tyre

Shqiptaret fituan 27 deputet. Ja emrat e tyre

28 Prill – Partitë shqiptare në zgjedhjet e djeshme parlamentare fituan 27 deputetë, me ç`rast BDI fitoi 19, PDSH 7 dhe RDK 1 deputet.

Partitë shqiptare në zgjedhjet e djeshme parlamentare fituan 27 deputetë, me ç`rast BDI fitoi 19, PDSH 7 dhe RDK 1 deputet.

BDI sipas zonave ka fituar këto deputetë:

Njësia 1:

Ermira Mehmeti

Rafiz Aliti

Zulfi Adili

Njësia 2:

Rexhail Ismaili

Shkodrane Zenuni – Dardhishta

Mirvan Xhemaili

Artan Grubi

Njësia 5:

Musa Xhaferri

Ramiz Merko

Vjollca Mehmeti Nuredini

Njësia 6:

Ali Ahmeti

Hazbi Lika

Shpresa Hadri

Talat Xhaferi

Xhevat Ademi

Selvije Saliu

Ejup Rrustemi

Jamin Sinani

Nora Aliti

Deputetët e PDSH nëpër njësi:

Njësia 1:

Bekim Fazliu

Njësia 2:

Orhan Ibrahimi

Njësia 6

Menduh Thaçi

Ernad Fejzullahi

Merale Ferati

Imer Aliu

Gazmend Aliu

RDK me një deputet:

Njësia 6:

Rufi Osmani

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *