Home / Lajme / Maqedoni / Sonte mitingjet e fundit para heshtjes zgjedhore

Sonte mitingjet e fundit para heshtjes zgjedhore

11 prill-Pendarovski theksin e ka vendosur në dyndjen e popullsisë dhe papunësia te të rinjtë, BDI bëjnë thirrje për bojkot të zgjedhjeve, ndërkaq Iljaz Halimi thotë që kjo është një shans historike për Shqiptarët.

Kandidatët për president sonte në disa qytete të vendit do ti mbajnë mitingjet e fundit para përfundimit të garës presidenciale. Gjorgje Ivanov sonte do të jetë në Shtip, Stevo Pendarovski në Manastir, Iljaz Halimi në Shkup ndërsa BDI do të mbaj tubim në Strugë.

Ivanov është president i parë në Maqedoninë pluraliste që dy herë kërkon mandatin nga qytetarët.

Pendarovski theksin e ka vendosur në dyndjen e popullsisë dhe papunësia te të rinjtë, BDI bëjnë thirrje për bojkot të zgjedhjeve, ndërkaq Iljaz Halimi thotë që kjo është një shans historike për Shqiptarët.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *