Home / Lajme / Maqedoni / Sulejman Rexhepi i pari i uron fitoren Ali Ahmetit

Sulejman Rexhepi i pari i uron fitoren Ali Ahmetit

28 Prill – Në telegramin zyrtar të dërguar në emër të BFIM-së theksohet urimi në adresë të kreut të BDI-së dhe siç nënvizohet fitorja historike në zgjedhjet e 27 prillit.

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi ka qenë i pari që ka uruar me një telegram fitoren e BDI-së në zgjedhjet e djeshme.

Në telegramin zyrtar të dërguar në emër të BFIM-së theksohet urimi në adresë të kreut të BDI-së dhe siç nënvizohet fitorja historike në zgjedhjet e 27 prillit.
Perndryshe Sulejman Rexhepi ne postin e Kryetarit te Bashkesise Islame erdhi i ndihmuar nga Partia Demokratike SHqiptare.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *