Home / Lajme / Maqedoni / TeutaArifi u prit në takim zyrtar nga kryetari i Komunës së Zagrebit, Milan Bandiç.

TeutaArifi u prit në takim zyrtar nga kryetari i Komunës së Zagrebit, Milan Bandiç.

30 prill- Duke qenë se z. Bandiç shërben në këtë funksion për periudhë më të gjatë, përcjella e përvojave të nxëna gjatë udhëheqjes me këtë komunë ishte tejet e dobishme për komunën tonë. Në takim u bisedua mbi çështje me interes e orientim të përbashkët si dhe mbi mundësitë e bashkëpunimit të ngushtë midis dy vendeve

Në kuadër të vizitës së saj, sot në Zagreb, kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, u prit në takim zyrtar nga kryetari i Komunës së Zagrebit, z. Milan Bandiç, informon Tv KOHA.

Duke qenë se z. Bandiç shërben në këtë funksion për periudhë më të gjatë, përcjella e përvojave të nxëna gjatë udhëheqjes me këtë komunë ishte tejet e dobishme për komunën tonë, transmeton Tv KOHA.

Në takim u bisedua mbi çështje me interes e orientim të përbashkët si dhe mbi mundësitë e bashkëpunimit të ngushtë midis dy vendeve. Takimi shërbeu si pikënisje e këmbimit të ideve e iniciativave të cilat pritet të shndërrohen në një bashkëpunim konkret që do rezultojë si frytdhënës për qytetarët e komunën e Tetovës në të ardhmen e shpejtë.TV KOHA

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *