Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi i kënaqur me rezultatin

Thaçi i kënaqur me rezultatin

13 prill-Kreu I DPSH-së tha se zgjedhjet janë mbajtur në një atmosferë të tensionuar dhe ata që votuan ishin “burra të vërtetë”. AI nënvzioi se ka dështuar bojkoti i BDI-së me këtë rezultat të zgjedhjeve presidenciale. Sipas Thaçit, bojkotit të BDI-së ju bashkangjitën edhe partitë tjera.

Para pak çastesh ka përfunduar pres konferenca e kryetarit të partisë demokratike shqiptare Menduh Thaçi dhe kandidatit për kryetar shteti nga radhët e kësaj partie Iljaz Halimi. Në këtë pres konferencë Thaçi është shprehur i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve ndërsa theksoi se votat në zgjedhjet parlamentare do të dyfishohen.Kreu I DPSH-së tha se zgjedhjet janë mbajtur në një atmosferë të tensionuar dhe ata që votuan ishin “burra të vërtetë”. AI nënvzioi se ka dështuar bojkoti i BDI-së me këtë rezultat të zgjedhjeve presidenciale. Sipas Thaçit, bojkotit të BDI-së ju bashkangjitën edhe partitë tjera. TV KOHA

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *