Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip

Thaçi: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip

20 prill”Unë jam takuar me Gruevskin ja kam treguar vendin. Unë do të jem zv/kryeministër dhe kryetari i parlamentit do të flet shqip. 40 mijë votat tona janë shtylla e kundërshtimit ndaj dhunës. Lista ka bërë edhe Hitleri por jo ndaj popullit të vet. Le të na deshmojnë se çfarë kanë bërë. Shpesh na pyesin a jemi në qeveri? PO”, tha lideri i PDSH, Menduh Thaçi

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë zëvendëskryeministër, ndërsa kryetari i Parlamentit do të flet shqip.

”Unë jam takuar me Gruevskin ja kam treguar vendin. Unë do të jem zv/kryeministër dhe kryetari i parlamentit do të flet shqip. 40 mijë votat tona janë shtylla e kundërshtimit ndaj dhunës. Lista ka bërë edhe Hitleri por jo ndaj popullit të vet. Le të na deshmojnë se çfarë kanë bërë. Shpesh na pyesin a jemi në qeveri? PO”, tha lideri i PDSH, Menduh Thaçi, transmeton tetovasot.

Me kyçjen e PDSH në Qeveri, ajo shqiptarëve do të ua sjellë lirinë, kështu tha mes tjerash Thaçi në një tubim me fshatarët e Bogovinës së Tetovës.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *