Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi në Debresh:Ahmeti solli Car Dushanin

Thaçi në Debresh:Ahmeti solli Car Dushanin

17 prill-“Ligji për pjesëmarërsite 2001 u tha dhe u rrejt, përdorimi zyrtar I gjuhës shqipe u tha dhe u rrejt, u premtuan 100 mijë punësime, u tha dhe u rrejt, do bëjmë Car Dusha, u tha dhe u bë, do të bëjmë kisha dhe do të rënojmë xhamia , u tha dhe u bë”, tha Thaçi..

PDSH – ja mbrëmë ka mbajtur një tubim me qytetarë në Debresh të Gostivarit, ku ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie për zgjedhjet parlamentare 2014.

Lideri i PDSH – së, Menduh Thaçi në këtë tubim porositi qytetarët që më 27 prill të dalin pa frikë e ti thonë Ali Ahmetit se edhe përskaj të gjitha kërcënimeve, shqiptarët do t’i tregojnë atij se çfarë mendojnë për qeverisjen e tij antishqiptare.

“Ligji për pjesëmarërsite 2001 u tha dhe u rrejt, përdorimi zyrtar I gjuhës shqipe u tha dhe u rrejt, u premtuan 100 mijë punësime, u tha dhe u rrejt, do bëjmë Car Dusha, u tha dhe u bë, do të bëjmë kisha dhe do të rënojmë xhamia , u tha dhe u bë”, tha Thaçi.

Ndërsa, për moton e BDI – së “u tha u bë”, Thaçi ka thënë se të vetmen gjë që ka bërë BDI e Ali Ahmetit është sjellja e Car Dushanave në Shkup.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *