Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi në Tetovë : Më jepni një votë më shumë se Alia ta çoj zhak Gruevskin

Thaçi në Tetovë : Më jepni një votë më shumë se Alia ta çoj zhak Gruevskin

10 prill-“Ajo voglushja e Ahmetit thotë mi jepni 25 deputet ti mbroj shqiptarët nga Gruevski. Gruevski thotë mi jepni 62 deputet t’ju mbroj nga Ahmeti. Unë ju them ma jepni vetëm 1 votë më shumë se Ahmetit dhe Gruevski le ti bëje jo 62, por edhe 100 unë e heq zvarë”, tha lideri i PDSH-së, Menduh Thaci

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare e ka quajtur mashtrim kërkesën e BDI-së për të fituar 25 deputetë që ti mbroj shqiptarët nga Nikolla Gruevski.Keto komente Thaci i beri sonte ne Tetovë.
“Ajo voglushja e Ahmetit thotë mi jepni 25 deputet ti mbroj shqiptarët nga Gruevski. Gruevski thotë mi jepni 62 deputet t’ju mbroj nga Ahmeti. Unë ju them ma jepni vetëm 1 votë më shumë se Ahmetit dhe Gruevski le ti bëje jo 62, por edhe 100 unë e heq zvarë”, tha lideri i PDSH-së, Menduh Thaci

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *