Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi në Tetovë: PDSH-ja ka 90 mijë vota të shqiptarëve

Thaçi në Tetovë: PDSH-ja ka 90 mijë vota të shqiptarëve

8 prill-Është luftë kundër PDSH-së per ta z’dru prej qeverie, dhe lufta e tretë për ta shkatërru PDSH-në në 2008 në vend të armëve u përdorë shkatërimi i votave të PDSH-së me 70 mijë vota u prishën bashkë VMRO-ja, LSDM-ja dhe Alia. Kjo luftë e tyre nuk do të ishte e suksesshme sikur mos të kishte dhe tradhtar “tha Menduh Thaçi.

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në lagjen Teteks 2 në Tetovë ku të pranishëm ishin kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi dhe kandidati për president Iljaz Halimi. Ai para tetovarëve tha se PDSH-ja ka 90 mijë vota të shqiptarëve që ja kanë dhënë votën me zemër dhe mendje, ndërsa votat e atij janë letra që i vjedh, që nuk votojnë njerëzit.

“ Unë jam lideri i opozitës shqiptare, i vuatjeve dhe i mundimeve, i dajakut të Qeverisë të sllavëve i nominuar prej jush para një viteve me 90 mijë shqiptar madhor që ja kanë dhënë votën me mendje dhe me zemër, votat e atij janë letra i vjedh nuk votojnë njerëzit, megjithat atë une nuk sillem se jamë në hanë, se jam ne diell se flas në Kërcove, flas midis Tetovës, këtë opcion që e ka drejtur Arbën Xheferi bashkë me mu tre herë ëshë tentu që të shkatërohet me luft me mjete të palejueshme është goditur PDSH-ja, 97 me rastin e flamurit, 2001 me kryengirjten kunder PDSH-së për ta z’dru me dhunë prej pushtetit që e bëri Ali Ahmeti dhe rahmet pas Abën Xhaferi e ka vulos me deklaratë, ju them para kamerave, Arbën Xhaferi ka deklaru se lufta e 2001 është luftë kundër PDSH-së per ta z’dru prej qeverie, dhe lufta e tretë për ta shkatërru PDSH-në në 2008 në vend të armëve u përdorë shkatërimi i votave të PDSH-së me 70 mijë vota u prishën bashkë VMRO-ja, LSDM-ja dhe Alia. Kjo luftë e tyre nuk do të ishte e suksesshme sikur mos të kishte dhe tradhtar “tha Menduh Thaçi.

Ai mes tjerash tha se që gjashtë vjetë rrejnë se do e bëjnë biblotekën. Ku e kanë biblotekën? Gjashtë vite rrejnë së do ta bejnë amfiteatrin, s’është. Ku i kanë imvestimet me miliona në Tetovë? Vetëm mashtrime, gënjeshtra, rrena dhe presion ndaj shqiptarëve”

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *