Home / Lajme / Maqedoni / Tragjedi: Vdiq vajza 20 vjecare nga Jazhinca

Tragjedi: Vdiq vajza 20 vjecare nga Jazhinca

28 Prill – Vajza me iniciale R.D.nga Jazhinca e cila sot pasdite u gjuajt me pistolete nga i dashuri i saj 26 vjecari S.H nga Xhepcishti nderoi jete ne spitalin klinik te Shkupit

Perndryshe ngjarja e rende ka ndodhur sot pasdite reth ores 16,oo ne parkingun e marketit Vero ne Tetove.
, mësohet se vajza tetovare është plagosur me pistoletë, kurse personi që ka plagosur vajzën është ndaluar në urën e Sarajit të Shkupit me veturën e tij “Bmw” pa tabela, nga ku ka tentuar edhe të bëj vetëvrasje.

Personi në fjalë, në veturën e tij ka lënë edhe një letër për të dashurën e plagosur, mirëpo se çfarë është shkruar në këtë letër nuk kemi arritur te kuptojm , për shkak se polcia ende po heton në vendngjarje.

I dashuri i vajzës së plagosur, më pas ka kërcyer nga ura prej ku ka tentuar vetëvrasjen, por ai ka mbetur gjallë
E dashura e tij nderoi jete ne spitalin klinik te Shkupit ne oret e mbremjes.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *