Home / Lajme / Maqedoni / Universiteti Evropian i Tiranës prezantohet në Tetovë

Universiteti Evropian i Tiranës prezantohet në Tetovë

24 prill-
Profesor Doktor Agim Kukeli dhe Profesor Doktor Edi Puka thanë se ky universitet ka një staf të përkryer akademik dhe është një nga universitetet më prestigjoze. Ne kemi një sllogan dhe ai është “Ne jemi kudo” që do të thotë se ne jemi të pranishëm në të gjitha trevat ku ka shqiptarë dhe ky universitet ka tri drejtime edhe atë Juridik, Ekonomik dhe shkolla e Shkencave Sociale, informon Tv KOHA-Tetovë.

Universiteti evropian i Tiranës tash më është i pranishëm edhe në shkollat e komunës së Tetovës dhe në të gjithë trevat ku ka shqiptarë. Gjatë ditës së sotme përfaqësues të këtij universiteti kanë qëndruar në gjimazin e Tetovës Kiril Pejçinoviç ku para nxënësve të suksesshem kanë prezantur këtë universitet dhe mundësit që I ofron ky universitet, raporton Tv KOHA-Tetovë

Profesor Doktor Agim Kukeli dhe Profesor Doktor Edi Puka thanë se ky universitet ka një staf të përkryer akademk dhe është një nga universitetet më prestigjoze. Ne kemi një sllogan dhe ai është “Ne jemi kudo” që do të thotë se ne jemi të pranishëm në të gjitha trevat ku ka shqiptarë dhe ky universitet ka tri drejtime edhe atë Juridik, Ekonomik dhe shkolla e Shkencave Sociale, informon Tv KOHA-Tetovë.

Gjatë ditëve në vazhdim përfaqësues të këtij universiteti do të jenë prezent edhe në shkollat e mesme të tjera në Tetovë ndërsa përfaqësues të këtij universiteti kanë ftuar të gjithë maturantët në shkollën veror e cila do të organizohet në muajin korrik në qytetin e Vlorës , transmeton Tv KOHA-Tetovë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *