Home / Sport / Xhaka larg M’gladbachut, oferta nga Serie A e Premierliga

Xhaka larg M’gladbachut, oferta nga Serie A e Premierliga

Sipas gazetës së përditshme gjermane, interesim për Xhakën ka shfaqur skuadra e Interit dhe dy skaudra nga Premierliga: Fulham dhe Everton.

Granit Xhaka mund t’i thotë lamtumirë Borussia Monchengladbachut gjatë kësaj vere, raporton Sport Bild. Mesfushori kosovar është i pakënaqur me gjendjen aktuale.

Pas një starti të mirë në pjesën e parë të kampionatit, reprezentuesi gjerman ka përfunduar në bankën rezervë te skuadra gjermane.

“Është e vërtetë e vështirë për mua, pasi unë nuk po luaj para fillimit të kampionatit Botëror. Por, nuk ka asnjë justifikim nga trajneri dhe unë duhet të shqetësohem”, ka thënë ish mesfushori i Baselit për Sport Bild.

Sipas gazetës së përditshme gjermane, interesim për Xhakën ka shfaqur skuadra e Interit dhe dy skaudra nga Premierliga: Fulham dhe Everton.

Xhaka ishte transferuar në Monchengladbach në vitin 2012 nga Baseli për 8. 5 milion euro. Kurse, tani thuhet se vlera e kosovarit është ngritur në 10 milion euro.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *