Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski ti largojë duart e ndyra nga Maqedonia

Zaev: Gruevski ti largojë duart e ndyra nga Maqedonia

19 prill-“Ne kemi edhe shembull nga një kryeministër I rajonit I cili është në burg për shkak të shitjes së një banke. Kjo është një shkelje më e madhe e ligjit se është ikur nga pagesa e tatimit të Republikës së Maqedonisë dhe bëhet fjalë për para të thata që është në kundërshtim me ligjet e Maqedonisë”, deklaroi Zaev.

Është për keqardhje reagimi i kryeministrit Nikolla Gruevski, në vend që të hesht dhe ti largoj duart e ndyra nga Republika e Maqedonisë, kur thotë se audio-inçizimi është montazhë. Kështu deklaroi lideri i LSDM-së Zoran Zaev duke deklaruar se në një shtet normal politikan të rangut të tillë menjëherë japin dorëheqje dhe largohen nga skena politike.

“Ne kemi edhe shembull nga një kryeministër I rajonit I cili është në burg për shkak të shitjes së një banke. Kjo është një shkelje më e madhe e ligjit se është ikur nga pagesa e tatimit të Republikës së Maqedonisë dhe bëhet fjalë për para të thata që është në kundërshtim me ligjet e Maqedonisë”, deklaroi Zaev.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *