Home / Lajme / Maqedoni / Aksion i madh policor në Strugë, arrestohen dhjetra persona

Aksion i madh policor në Strugë, arrestohen dhjetra persona

Strugë, 17 Maj – Gjatë mbrëmjes së kaluar është zhvilluar aksion policor në fshatrat Ladorishtë dhe Frëngovë të rajonit të Strugës.

Dhjetra shtetas të Shqipërisë janë arrestuar mbrëmë në një aksion policor të zhvilluar në fshatrat Ladorishtë dhe Frëngovë të rajonit të Strugës.

Personat e arrestuar janê marrë nën mbikqyrejn e organeve policore dhe tashmë zhvillohet procedura për gjykimin e tyre.

Sipas gjitha gjasave dyshohet se arsyeja e arrestimit është qëndrimi ilegal në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *