Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen 21 këngëtare dhe valltare në lokalet e Gostivarit

Arrestohen 21 këngëtare dhe valltare në lokalet e Gostivarit

19 Maj – 21 vajza janë arrestuar nga policia e Gostivarit pas kontrolleve të realizuara të dielën në ora 4 të mëngjesit, në lokalet “Bakradi” në Gostivar dhe “Oriental Bili 97” në fshatin Dobri Doll.

21 vajza janë arrestuar nga policia e Gostivarit pas kontrolleve të realizuara të dielën në ora 4 të mëngjesit, në lokalet “Bakradi” në Gostivar dhe “Oriental Bili 97” në fshatin Dobri Doll. Ato kanë punuar ilegalisht në këtëo lokale.

Prej vajzave të arrestuara, 8 janë qytetare të huaja – 6 nga Serbia dhe 2 nga Bosnja, dhe 13 nga Maqedonia – nga Shkupi, Kumanova, Strumica dhe Kër;ova, transmeton “Lajm”.

Shtetaset e huaja në moshë prej 23 deri 30 vje;, në locale kanë qenë të angazhuara si këngëtare, kamariere, vallëzuese dhe personel tjetër. Shtatë prej tyre të dielën menjëherë janë deprtuar në vendet e tyre. Aksioni policor është realizuar nën dyshimin se vajzat kanë mundur të jenë viktima të tregtisë me njerëz.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *