Home / Lajme / Maqedoni / Bastisje në Gostivar, zbulohen 32 qese Marihuan, padi adekuate për 32 vjeçarin (VIDEO)

Bastisje në Gostivar, zbulohen 32 qese Marihuan, padi adekuate për 32 vjeçarin (VIDEO)

Gostivar, 16 Maj – Gjatë ditës së djeshme është kryer bastisje në shtëpitë dhe hapësirat ndihmëse të B.S. 30 vjeçar nga Gostivari ku janë janë zbuluar 32 qese me lëndë të panjohur mariuhanë.

– Në kuadër të aktiviteteteve kontrolluese për zbulimin, largimin dhe sanksionimin e personave të involvuar në tregtinë rrugore të lëndëve narkotike apo çfarë do lloji tregtie tjetër me lëndë narkotike, policia në stacionin policor në Gostivar, dje ka kryer bastisje në shtëpitë dhe hapësirat ndihmëse të 30 vjeçarit nga Gostivari B.S në zonën e gjashtë të banimit në Gostivar, njofton Televizioni Koha.

Gjatë bastisjes në shtëpin e 30 vjeçarit janë zbuluar 32 qese me lëndë të panjohur mariuhanë, përderisa në hapsirat ndihmëse është gjetur fuqi metali e groposur në tokë, në të cilën ka pasur 115 qese me matere të njejtë.

I gjithë materiali është marrë dhe do të hetohet, ndërsa për B.S. i cili për të disatën herë është akuzuar për shitje të lëndëve narkotike ndërsa në kohën e bastisjes nuk ka qenë në shtëpi do të ngrihet padi adekuate. (Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *