Home / Lajme / Maqedoni / BDI i replikon Abdylmenaf Bexhetit: Për platformën tonë ekonomike flasin faktet

BDI i replikon Abdylmenaf Bexhetit: Për platformën tonë ekonomike flasin faktet

19 Maj – Platforma e BDI-së nuk është kopjim i ndonjë platforme tjetër (duke aluduar në atë të VMRO-së, e cila dihet që doli një javë pas prezantimit të platformës së BDI-së!).

Platforma e BDI-së nuk është kopjim i ndonjë platforme tjetër (duke aluduar në atë të VMRO-së, e cila dihet që doli një javë pas prezantimit të platformës së BDI-së!).

BDI ofron platformë sipas standardeve të partive politike në vendet e zhvilluara si: SHBA, Mbretëri e Bashkuar, Gjermani, Francë etj. Ky është njëherësh reagimi i BDI-së, më saktë nga ana e Dr.Fatmir Besimit nga Komisioni për përgatitje të Platformës ekonomike zgjedhore të BDI-së, kundrejt disa vërejtjeve të ekonomistit Abdylmenaf Bexheti publikuar disa ditë më parë në një revistë mujore. “Bëjmë këtë paraqitje, jo për të polemizuar me z. Bexheti, ne respektojmë mendimin ndryshe, por e shkruajmë si obligim që kemi ndaj qytetarëve që ta njohën të vërtetën dhe të nxjerrim në pah faktet dhe realitetin lidhur me disa statistika dhe konstatime të publikuara”, do të reagojë Besimi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *