Home / Lajme / Maqedoni / Digjet shtëpi në Tetovë (FOTO + VIDEO)

Digjet shtëpi në Tetovë (FOTO + VIDEO)

Tetovë, 17 Maj – Një zjarr që ka përfshirë gjat ditës së djeshme një shtëpi në rrugën Mehmet Pash Deralla, përethë lumit Shkumbin ka lënë pa ka kulm mbi kokë 60 vjeçaren Xhemazije Shabani e cila ishte duke jetuarë e vetmuarë në këtë shtëpi.

Vdejka e burit nga një sëmundje e ka vështërësuarë jetën e kësajë të moshuare e cila për momentin ka ngeluarë edhe pa kulm mbi kokë. Ajo tash më nuk ka as ku të flejë e as ku të gatuajë, pasi që zjarri i cili kishte përfshirë dhomën e vetme të sajë, e ka lënë atë në qiell të hapur, njofton Televizioni Koha.

Unë përderisa isha tek të afërmit e mi më lajmëruan se më është djegurë shtëpia, kur erdha e pashë se nuk kishte mbetuarë asgjë më nga ajo shtëpi thotë Xhemazia e shqetësuar për të ardhmen e sajë.

Ajo për mometin është duke ndejturë tek të afërmit, ndësa ajo nuk ka mundësi që të rregullojë të njejtën, ishte kujtimi i vetëm që ia kishte lën bashkëshorti, kujtim që u zhdukë për pak çaste si pasojë e zjarrit që u përhap në orët e pasditës së djeshme.

Ajo bën apel tek të gjithë institucionet lokale e qëndrore që të paktën ti rregullojnë një kulm mbi kokë që të mos ngelet jashtë, tash për tash jamë duke ndejturë tek të afërmit që më ftojnë për të kaluarë natën, ndërsa unë nuk kamë mundësi që ta rindërtoj të njetën, do kisha dashurë që të ma regullojnë një dhomë sa për të futur kokën thotë 60 vjeçarja Xhemazie Shabani.

Njësia e zjarrëfikësve ka intervenuarë me 2 automjete dhe 7 zjarfikës zjarri është lokalizuarë dhe është shuarë mbrenda pak kohësh, thotë kryeshefi i njësis së zjarrfikësve Ukë Aliti për Televizionin Koha.

Ukë Aliti bën apel tek të gjithë qytetartë e Tetovës që të jenë më të kujdesshëm, sa i përkët ndezjes së zjarreve përshkak se kohëve të fundit, kanë filluarë të paraqiten një numër i madhë i zjarreve edhe në hapësira të hapura dhe në objekte banimi. (Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *