Home / Lajme / Botë / E mbysin në burgë “kosovarin” që rrëmbeu aeroplanin në Gjermani

E mbysin në burgë “kosovarin” që rrëmbeu aeroplanin në Gjermani

Gjermani, 29 Maj – Muslim M. ka ndruar jetë të Mërkurën në burgë pas një përleshje me punonjësit e burgut. Muslim M. në prill ai kishte marrë pengë një stjuardesë të kompanisë ajrore “Lufthansa” gjatë procesit të deportimit duke e shtyrë aeroplanin që të rikthehetë prapë në Munchen.

Në prill ai kishte marrë pengë një stjuardesë të kompanisë ajrore “Lufthansa” gjatë procesit të deportimit duke e shtyrë aeroplanin që të rikthehetë prapë në Munchen.

Bëhet fjalë për “kosovarin” e lajmëruar nga mediet gjermane i cili më pas u tha nga mediet shqiptare se nuk është kosovarë vetëm ka qarkulluar me dokumente kosovare.

Gjithsesi ai ka vdekur sot në burgë pas një përleshje me punonjësit e burgut, njofton agjencia e lajmeve “PreshevaJone”. Personi i njohur si Muslim H. Kishte marrë peng një aeroplan me 78 persona, rast që kishte kaluar pas pasoja në njerëz.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *