Home / Lajme / Maqedoni / E mërkura e përgjakshme, 11 të lënduar në aksidente

E mërkura e përgjakshme, 11 të lënduar në aksidente

Shkup, 08 Maj- E mërkura ka qenë e përgjakshme, gjatë 24 orëve të ditës së mërkur kan ndodhur 9 aksidente dhe jan lënduar 11 persona.

Për 24 orë nëpër rrugët e Shkupit kanë ndodhur nëntë aksidente. Në dy nga ato, me lëndime të rënda kanë përfunduar dy udhëtarë, derisa në gjashtë prej tyre më lehtë janë lënduar tre shoferë, dy bashkudhëtarë, tre këmbësorë dhe një shofer tjetër.

Në një nga fatkeqësitë është shkaktuar vetëm dëm material.

Fatkeqësia e parë ka ndodhur më udhëkryqin e rrugës rajonale Shkup-Veles, ndërsa e dyta që ka qenë më e rëndë në bulevardin “Ilinden” ku kanë marrë pjesë një motoçikletë me targa të Shkupit me çka ka pësuar me lëndime të rënda.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *