Home / Lajme / Rajon / Fier, pranga shefit të antidrogës

Fier, pranga shefit të antidrogës

Fier, 03 Maj – Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka arrestuar shefin e sektorit kundër trafikut të lëndëve narkotike në Drejtorinë e Policisë së Fierit, Dritan Zaganin.

Ne nje njoftim te Ministrise se Bredshme thuhet se arrestimi i tij erdhi pas vendimit te gjykates se Fierit, pasi Zagani dyshohet te kete konsumuar vepren penale te shperdorimit te detyres.

Po ne kuader te ketij operacioni, SHKB, ka vene ne pranga edhe tre specialiste te sektorit kunder trafikimit te lendeve narkotike ne policine e Fierit. Te arrestuarit jane, Bledar Naci, Benard Fejza dhe Gramoz Fasko. Edhe keto arrestime erdhen pas vendimeve te gjykate se Fierit, pasi 3 policet dyshohet se ne shperdorim te detyres i kane marre nje shtetasi nje shume parash me qellim mbylljen e nje ceshtjeje.

Hetimet ndaj efektive te policies se Fierit, nisen ne kauder te nje procedimi per goditjen e nje grupi kriminal per trafikun e narkotikeve, procedim I cili po vijon ne bashkepunim me Prokurorine e Krimeve te Renda.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *