Home / Lajme / Maqedoni / Georgievski: VMRO-DPMNE gënjeu qytetarët se do të formojë qeveri pa BDI

Georgievski: VMRO-DPMNE gënjeu qytetarët se do të formojë qeveri pa BDI

2 maj-“Pretendimet e VMRO-DPMNE-së, se do të formojë qeveri pa BDI-në, janë një manipulim I rendë. Kjo mund të shihet në reagimin e shumë anëtarëve të VMRO-DPMNE-së, nëpër rrjetet sociale të cilët tani më ndihet të gënjyer”, thuhet në komunikatën e VMRO-popullore.

Partia VMRO-Popullore pret reagim patriotik nga kryesia e VMRO-DPMNE-së, duke mos pranuar nënçmimet nga BDI dhe të formojë qeveri më PDSH-në, ashtu siç kishte paralajmëruar gjatë zhvillimit të fushatës zgjedhore.

VMRO-Popullore përkujton se VMRO-DPMNE, i bindi votuesit maqedonas se do të bëjë koalicion qeveritarë me PDSH për shkak se ka pasur kërkesa më të vogla se sa BDI.

“Pretendimet e VMRO-DPMNE-së, se do të formojë qeveri pa BDI-në, janë një manipulim I rendë. Kjo mund të shihet në reagimin e shumë anëtarëve të VMRO-DPMNE-së, nëpër rrjetet sociale të cilët tani më ndihet të gënjyer”, thuhet në komunikatën e VMRO-popullore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *