Home / Lajme / Maqedoni / Ibrahimi i kërkon Selës që lë postin e kryetarit të Strugës

Ibrahimi i kërkon Selës që lë postin e kryetarit të Strugës

03 Maj – Pas shumë akuzave të njëpasnjëshme ndërmjet Selës dhe anëtarëve të PDSH-së, sërish deputeti Orhan Ibrahmi për së dyti herë akuzon Selën ku sonte në Facebook e sugjeron Ziadin Selen që të largohet nga Kryetari i Strugës sepse këtë funksion e ka marrë nën amblemën e PDSH-së.

“Jo,jo, Ziadin nuk mbrohen shoket duke i shpallur lufte atyre.Ti e din se njera forme e shantazhit eshte edhe marrja e te drejtes per te votuar,Kete forme e perdori Bdi,duke i grumbulluar dokumentet personale votuesve qe ishin potencial per ta votuar Pdsh. E ti,Ziadin e perdore ate pushtet te vogel per ti kercnuar njerzit ,njejt si Bdi per ti penguar qytetaret qe te votojne ne Struge. Ti fole,edhe ate shume keq per Pdsh-ne dhe shoket e tu,ateher kur kishte me se shumti nevoje Bdi,Alsat M,dhe te gjithe qarqet antishqiptare,fole bashke me keto fundrina mu ne mes te fushates. Ziadin,Struga ne Shqiperi eshte apo Maqedoni,po kur ishe drejtor ne vitin 2006,ne cilen qeveri ishe te Maedonise apo Shqiperise,e kurse deputet ne cilin kuvend ishe te Shqiperise apo Maqedonise. Po buxhetin komunal ne Struge cilet keshilltare ta votuan,a ishin keta te vmro-se. Mos i zhvendos temat,ti e din edhe ate forte mire se une as shitem dhe as blihem e lere me te perdoret diktat, qe pa vullnetin tim dicka te deklaroj.

Te sugjeroj te largohesh ,ta dorzosh postin, kryetar i Struges,funksion qe ke marre nen amblemen e Pdsh-se.E pastaj munde te formosh subjekt politik,me platforme e program qe do ti afrosh elektoratit.” shkruan Ibrahimi në Facebook.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *