Home / Lajme / Maqedoni / Kërçovë: vëllai vret vëllanë

Kërçovë: vëllai vret vëllanë

Kërçovë, 25 Maj – 53 vjeçari M.B. pas një mosmarrëveshje dhe konflikti gjuan disa plumba drejt vëllaut duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme.

Dramë familjare mbrëmë ka ndodhur në qytetin e Kërçovës kur 53 vjeçari M.B. në oborrin e shtëpisë së tij pas një mosmarrëveshje dhe konflikti të mëparshëm me vëllanë e tij, gjuan atë për vdekje me revolver të kalibrit 6,35 mm “Zastava” të cilën e ka poseduar pa leje.

Ai ka gjuajtur disa herë në të ndjerin duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme. Vrasësi është arrestuar nga policia dhe i është shqiptuar masa me paraburgim prej 30 ditës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *