Home / Lajme / Rajon / Kosovë:Pritet të shpërbëhet Kuvendi

Kosovë:Pritet të shpërbëhet Kuvendi

7 maj-
Kjo është një iniciativë e LDK-së. Ndërsa, deputetët kanë kërkuar që seanca e jashtëzakonshme të mbahet sot në ora 12: 00.

Sot pritet të jetë dita e fundit e punës së Kuvendit të Kosovës, pasi që 55 deputet kanë nënshkruar kërkesën për shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhjeve të parakohshme, të cilat do të mbahen pjesën e parë të qershorit.

Kjo është një iniciativë e LDK-së. Ndërsa, deputetët kanë kërkuar që seanca e jashtëzakonshme të mbahet sot në ora 12: 00.

Kjo vjen pas pajtimit të liderëve të PDK-së, LDK-së dhe AAK-së.

Me shpërbërjen e Kuvendit nuk është pajtuar Lëvizja Vetëvendosje, kurse AKR-ja do të vendos sot për këtë çështje. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *