Home / Lajme / Maqedoni / Kroaci, kapet shtetasi i Maqedonisë për kontrabandë me cigare

Kroaci, kapet shtetasi i Maqedonisë për kontrabandë me cigare

07 Maj – Policia kroate theksoi se i ndaluari është një shtetas maqedonas i moshës 44 vjeçare dhe se ai menjëherë është paraburgosur në burgun e Vukovarit.

Një shtetas i Maqedonisë mbrëmë u ndalua në kufirin midis Serbisë dhe Kroacisë, gjegjësisht në kalimin kufitar Bajakovo, për kontrabandë me cigare.

Policia kroate bëri të ditur se gjatë mesnatës gjatë kontrollit të një makine Wolksvagen Cady me targa bullgare janë gjetur 990 kuti të mëdha cigaresh.

Policia kroate theksoi se i ndaluari është një shtetas maqedonas i moshës 44 vjeçare dhe se ai menjëherë është paraburgosur në burgun e Vukovarit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *