Home / Lajme / Rajon / Kuvendi sot pritet të votojë për FAK-un

Kuvendi sot pritet të votojë për FAK-un

Prishtinë, 06 Maj – Pas zhvillimeve të djeshme rreth formimit të Forcave të Armatosura të Kosovës, Radio Kosova merr vesh se Presidentja Jahjaga ka ftuar për sot një takim me liderët politik, për tejkalimin e gjendjes.

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshjeje mes liderëve politik, për themelimin Forcave të Armatosura të Kosovës, Kuvendi ka shtyrë për sot këtë pikë të rendit të ditës.

Pas zhvillimeve të djeshme rreth formimit të Forcave të Armatosura të Kosovës, Radio Kosova merr vesh se Presidentja Jahjaga ka ftuar për sot një takim me liderët politik, për tejkalimin e gjendjes. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *