Home / Lajme / Maqedoni / Lotaria shteterore e Maqedonise nis karvanin me rastin e 4 vjetorit te saj

Lotaria shteterore e Maqedonise nis karvanin me rastin e 4 vjetorit te saj

08 Maj – Me date 23 Prill LSHM shenoi 4 vjetorin e organizimit te lojerave te fatit

Per nder te shenimit te 4 vjetorit te organizimit te lojerave te fatit Lotaria shteterore e Maqedonise, ne pritje te milionerit te shtate- fitues i Lotos se re 7-she dhe ne pritje te terheqjes se gjashte Fiskalja ne dore-shperblime pa telashe. LSHM organizon karvanin ne 15 qytete neper Maqedoni.
Ne promocionet qytetaret do te shoqerohen me udheheqesite e lojerave te fatit Marjana, Viksa dhe Maja, te zbaviten, si dhe te marin pjese ne lojera fati dhe te fitojne dhurata na LSHM si dhe ne kutite speciale ti futin kovertat e tyre me llogari fiskale.
Promocionet do te mbahen nga ora 11,oo deri ne oren 16,oo para pikave shitese te shenuara me shenjen Vendi i fatit.

E ENJTE 8 MAJ TETOVË BARTON
E MERKURE 21 MAJ KERCOVE DETELINKA
E ENJTE 22 MAJ GOSTIVAR JOTON

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *