Home / Lajme / Maqedoni / Më 6 maj takimi i radhës negociues për kontestin e emrit

Më 6 maj takimi i radhës negociues për kontestin e emrit

03 Maj – Ndërmjetësi për zgjidhjen e kontestit të emrit, Metju Nimic ka thirrur një raund të ri bisedimesh për emrin më 6 maj në Nju Jork.

Sipas komunikatës së OKB-së, dyja palët negociatore nga Shkupi dhe Athina kanë pranuar ftesën.

Sipas formimit të përcaktuar, Nimic fillimisht do të takohet me dy negociatorët në takime të ndara, ndërsa më pas një takim i përbashkët në selinë e OKB-së. Ky takim vjen pas zgjedhjeve evropiane dhe lokale në Greqi dhe pas zgjedhjeve në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *