Home / Lajme / Maqedoni / Moti sot me shi, shqetësime për përmbytje

Moti sot me shi, shqetësime për përmbytje

29 maj-Nga këto reshje sërish pritet të ndodhin përmbytje në disa zona të vendit. Temperatura e ditës do të jetë prej 16 deri 27 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë do të jetë mot i ngjajshëm me temperatura deri në 25 gradë Celsius.

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryeshueshëm dhe me reshje të shiut, të cilat pritet të jenë me intensitet më të shtuar në pjesën jugore të vendit.

Reshjet intensive pritet të vijojnë për 12 orë që do të arrijnë nivelin 20 litra ujë në metër katror.

Nga këto reshje sërish pritet të ndodhin përmbytje në disa zona të vendit. Temperatura e ditës do të jetë prej 16 deri 27 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë do të jetë mot i ngjajshëm me temperatura deri në 25 gradë Celsius.(INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *