Home / Lajme / Maqedoni / Nga korriku cigaret më shtrenjtë për 4 denarë

Nga korriku cigaret më shtrenjtë për 4 denarë

30 maj-Sipas planifikimeve të bëra, cigaret do të shtrenjtohen për 4 denarë dhe se kjo bëhet në përputhje me rregullativën e re për akcizat për cigaret të zbatuara nga Ministria e Financave.

Nga fillimi i muajit korrik do të pasojë shtrenjtimi i cigareve në Maqedoni.

Sipas planifikimeve të bëra, cigaret do të shtrenjtohen për 4 denarë dhe se kjo bëhet në përputhje me rregullativën e re për akcizat për cigaret të zbatuara nga Ministria e Financave.

Gjithashtu bëhet e ditur se për çdo vit apo gjatë çdo korriku të viteve të ardhshme do të pasojë shtrenjtimi i cigareve. (INA)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *