Home / Lajme / Maqedoni / PDSH- dega e Struges zgjodhi udheheqesine e re

PDSH- dega e Struges zgjodhi udheheqesine e re

11 Maj -Kryetar i deges se PDSH Struge u zgjodh Blerton Pollozhani

Në Kuvendin e degës së PDSH-së në Strugë kandidat i vetëm për kreun e kësaj strukture politike ishte Blerton Pollozhani i cili mori besimin e plotë të kuvendarëve.Për Pollozhanin si kryetar të degës së PDSH-së, votuan të gjithë anatarët e Kuvendit përvec një vote që u pozicionua kundër.Në fjalën e tij si kryetar i zgjedhur i degës së PDSH-së, në Strugë, Blerton Pollozhani theksoi se ai do të mundohet që programi i partisë të implementohet në tëresi, trasmeton Strugalajm.Gjithashtu, Pollozhani theksoi se do të dëgjoj cdo zë ndryshe në parti në funksion të gjithëpërfshirjes dhe zgjerimit të radhëve. Anëtarë të Kryesisë së degës së PDSH-së në Strugë u zgjodhën:Blerton Pollozhani,Astrite Kaba,Argëtim Poshka,Besart Tairi,Dashmir Lleshi,Neim Ismaili, Rilind Zhaku ,Milazim Mustafai,Edlira Dauti,Emin Kupa,Bardhyl Sela,Bekim Ziba,Nexhbedin Dervishi,Mintas Ejuposki.Për anëtarë të Kuvendit qëndror të PDSH-së nga Struga u zgjodhën:Mendi Hasani,Blerton Pollozhani,Zija Jonuzi,Xhemal Arsllani,Fatlinda Dauti,Emin Kupa dhe Demish Sherifoski.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *