Home / Lajme / Maqedoni / Policia arreston 27 persona, lëndohen disa policë dhe dëmtohen disa makina

Policia arreston 27 persona, lëndohen disa policë dhe dëmtohen disa makina

Shkup, 20 Maj – Nga ministria e punëve të brendshme në konferencën për media gjatë mbrëmjes së sotme kanë njoftuar se janë arrestuar 27 persona.

“Janë arrestuar 27 persona të rinj që kanë tentuar të ballafaqohen me policinë ose e kanë sulmuar atë. Ka pasur disa policë të lënduar lehtë, ndërsa janë dëmtuar vetura të MPB-së”, ka thënë zëdhënësi Ivo Kotevski.

Për policinë, protesta ka qenë e qetë.

“Protesta e sontme ka qenë e qetë pa shkelje të rëndë të ligjit”, ka thë Kotevski. Ndryshe, gazetarët e në veçanti kameramanëve nuk iu është lejuar të incizojnë nga qytetarët, ndërkaq policia nuk i ka mbrojtur gazetarët duke deklaruar se nuk ka kapacitet që të kujdeset edhe për gazetarët.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *