Home / Lajme / Maqedoni / Qeveria ndau 100 mijë euro për përmbytjet në Kroaci

Qeveria ndau 100 mijë euro për përmbytjet në Kroaci

Shkup, 27 Maj – Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot solli vendim që të dërgojë ndihmë financiare prej 100.000 euro për Kroacinë.

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot solli vendim që të dërgojë ndihmë financiare prej 100.000 euro për Kroacinë, e cila njëjtë si edhe Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina u ballafaqua me përmbytje të mëdha.

Paraprakisht Qeveria e Maqedonisë gjithashtu paralajmëroi ndihmë financiare prej 100.000 euro për Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën, të cilat si edhe Kroacia për shkak të reshjeve dhe lumenjve të ardhur u ballafaquan me vërshime të përmasave të mëdha.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *