Home / Lajme / Maqedoni / Radio Bleta Tetove shpall konkurs per Bletezat 2014

Radio Bleta Tetove shpall konkurs per Bletezat 2014

08 Maj – Radio Bleta – Tetovë, shpall konkurs për pjesëmarrje në festivalin e radhës BLETËZAT”-2014.

FESTIVALI PËR FËMIJË
“ Bletëzat”- 2014

Radio Bleta – Tetovë, shpall konkurs për pjesëmarrje në festivalin e radhës BLETËZAT”-2014.

Të drejtë konkurimi kanë fëmijë deri në moshën 13 vjecare dhe autorë të këngëve për fëmijë, të papublikuara e me tekste nga bota e fëmijëve.
Këngët konkuruese dorëzohen të gatshme , të incizuara në CD e të shoqëruara me tekstin e këngës të shkruar në letër.
Vetëm këngët e pranuara nga këshilli artistik i festivalit do të konkurojnë për cmime në natën finale.
Materialet e gatshme duhet të dorëzohen në zyrat e Radio Bletës (drejtoria e festivalit) , që gjenden në qendrën e re tregtare kati i dytë në Tetovë.
Konkursi është i hapur deri me datë 25 Maj 2014.
Festivali do te mbahet me date 5 Qershor 2014 ne Qendren per Kulture Tetove ne oren 19,oo

Informata në tel: 070/ 224-113
044/ 331-287

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *