Home / Lajme / Maqedoni / Rihet një 23 vjeçar në Shkup

Rihet një 23 vjeçar në Shkup

4 maj-Dëshmitarë të rastit flasin se 23 vjecari pasi i ka ra të fikët ka vazhduar të rihet nga ana e huliganëve duke i shkaktuar lëndime në kokë dhe trup. Incidenti ka ndodhur afër urës për kalimtarë në rrugën Cvetan Dimov .

Vazhdojnë rahjet në autobusat urban në Shkup. Shkupjani me inicialet A..P 23 vjecar është rahur brutalisht rreth orës 3 e 30 të mëngjesit në autobusin numër 57 që udhëtonte në realicionin Kozle në drejtim të fshatit Radishan. I riu nga Shkupi është rahur brutalisht nga më shumë persona dhe për shkak të seriozitetit të plagëve të marra është hospitalizuar në Spitalion Klinik të Shkupit.
Dëshmitarë të rastit flasin se 23 vjecari pasi i ka ra të fikët ka vazhduar të rihet nga ana e huliganëve duke i shkaktuar lëndime në kokë dhe trup. Incidenti ka ndodhur afër urës për kalimtarë në rrugën Cvetan Dimov . Policia e ka konfirmuar rastin dhe është duke ndërmarrë masa për zbulimin e autorëve të kësaj vepre. Deri në këto momente nuk arritëm të konfirmojmë përkatësinë etnike të pjesëmarrësve në këtë rast brutal.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *