Home / Lajme / Maqedoni / Rillkovski i replikon Memetit: Përgjegjësia për Listën zgjedhore i takon MPB-së, jo KSHZ-së

Rillkovski i replikon Memetit: Përgjegjësia për Listën zgjedhore i takon MPB-së, jo KSHZ-së

Shkup, 04 Maj – Kryetari i KSHZ-së Nikolla Rillkovski ka replikuar ndaj pohimeve të Avokatit të popullit Ixhet Mehmeti i cili thotë se problemet në ditën e zgjedhjeve ishin për shkak të jo saktësisë së Listës zgjedhore.

Rillkovski thotë se Listën zgjedhore e marrin nga MPB dhe praktikisht KSHZ është vetëm një servis dhe të njëjtën listë e dërgojnë në Entin shtetërorë për statistikë për përpunim të mëtejshëm. Në të thotë Rillkovski kontrollojmë dhe bëjmë korrektime.

“Nuk mundet që parregullsitë në Listën Zgjedhore t’i m’veshen KSHZ-së, kur ne jemi vetëm servis për atë punë”, thotë Rollkovski për REL. Në pyetjen nëse për arsye shëndetësore nuk ishte i pranishëm në seancën e KSHZ-së për t’ia dorëzuar certifikatën Gjorge Ivanovit, Rillkovski me përgjigje: Jo, nuk jam i sëmurë, përkundrazi”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *