Home / Lajme / Maqedoni / Shkendija fiton si nikoqir, Renova mundi rivalin kryesor

Shkendija fiton si nikoqir, Renova mundi rivalin kryesor

11 Maj – Shkenija e Tetoves si nikoqir sot e mundi ekipin e Metalurgut me rezultat 2:1, kurse Renova ne Tetove fitoi Makedonija Gjorce Petrov me rezultat 4:2

Një javë para se zyrtarisht të mbyllet sezoni i sivjem I elitës së futbollit vendor kemi mësuar emrin e kampionit të ri. Rabotniçki falë fitores 2:0 ndaj Euromilkut dhe humbjes së Horizontit në përballjen me Vardarin iu ka gëzuar titullit të kampionit shtetëror në futboll dhe sezonin e ardhshëm do të luaj në eliminatoret për Ligwn e Kampionwve. Për “romantikët” është ky trofeu i dytë të cilin e fituan në këtë sezonë. Këta ditë më parë e fituan Kupën e Maqedonisë. Pas kësaj jave 32-të, gara për Liga Evropa është bërë edhe më interesante, pasi Shkëndija në transfertë e mundi Metalurgun dhe tani ka 54 pikë, ose tri më pakë se skuadra e dytë në renditje Turnova. Java e fundit do na e jep përgjigjen se cilat skuadra do të luajnë në eliminatoret për Liga Evropa.
LPFM, Java e 32-të:
Vardari 2:1 Horizonti,
Metalurgu 1:2 Shkëndija,
Renova 4:2 Makedonija Gj.P.,
Rabotniçki 2:0Euromilku,
Gostivari 2:3 Napredoku
Pelisteri 1:1Bregallnica.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *