Home / Lajme / Maqedoni / Shkëndija siguroi dalje në Evropë (VIDEO)

Shkëndija siguroi dalje në Evropë (VIDEO)

Tetovë, 18 Maj – Pasi përfundoi takimi Shëkndija – Pelsiteri me rezultat 4-0, i gjithë publiku në stadium prisnin epilogun e ndeshjes Bregallnica – Vardar i cili takim përfundoi 0-0 dhe me këtë Shëkndija siguroi dalje në Evropë. Festë e madhe për Shkëndijën ubë në stadiumin e qytetit.

Rabotnicki është shpallur kampion në ligën e parë futbollistike të maqedonisë kurise ekipi i Shkëndiëjs siguroi dalje në evropë në minutat e fundit, njofton Televizioni Koha.

Pasi përrfundoi takimi Shkëndija – Pelsiter me rezultat 4-0, i gjithë publiku në stadium prisnin epilogun e ndeshjes Bregallnica – Vardar i cili takim përfundoi 0-0 dhe me këtë Shëkndija siguroi dalje në Evropë. Festë e madhe për Shkëndijën ubë në stadiumin e qytetit.

Ndërkaq, sot u zhvilluan ndeshjet e javës së 33-të, me çka edhe është mbyllur sezoni i sivjetshëm i elitës së futbollit vendor, njofton Televizioni Koha.

Shkëndija në Tetovë kundër Pelisterit shënoi fitore të thellë 4-0, edhe pse pjesa e parë përfundoi 0-0 megjithatë në pjesën e dytë, Shkëndija arriti të gjejë portën e kundërshtarit. Vrucina shënoi në minutën e 54, Shabani në minutën e 60, ndërsa sërish Vrucina në minutën e 67. Nurishi në mninutën e 74 ngriti epërsinë për 4-0.

Ja dhe rezultatet nga ndeshjet e sotme, transmeton Televizioni Koha.

Euromilku – Gostivari 1-1
Napredoku – Renova 0-0
Makedonija Gj.P – Metalurgu 1-3
Bregallnica – Vardari 0-0
Horizonti – Rabotniçki 1-0

Kampion i Maqedonisë është shpallur Rabotnicki me 62 pikë, në vendin e dytë Horizont Turnova me 60 pikë, Metalurgu 59 pikë dhe Shkëndija 57, kurse Vardari do të jetë në pozutën e pestë me 56 pikë falë barazimit me Bregallnicen. Gostivari vitin e ardhshëm do të garrojë në ligën e dytë kurse Shkëndija siguroi dalje në Evropë. TV KOHA

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *